Önce Öğretmen Vakfı Önerilen Araştırm Kaynakları Önerileri

Araştırma Kaynakları

Eğitim ve öğretimin sürekli bir gelişim süreci olduğuna inanıyoruz. Araştırma Kaynakları’ sayfamız, öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Burada, entellektüel gelişime eğitime dair güncel makaleler, araştırmalar, video içerikler ve daha birçok kaynağı bulacaksınız. Bu platform, öğretmenlerimizin daha etkili ve yenilikçi bir eğitim sunabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri geliştirmelerine yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Kategori
Kaynak Tipi
31/08/2023
ingilizce
makale
9,999 Dakika
Library Genesis
31/08/2023
ingilizce
video
9,999 Dakika
Kurzgesagt – In a Nutshell
12.013'ten beri olayları iyimser bir nihilizmle anlatan animasyon videoları. Bilim ve içinde yaşadığımız dünya hakkında merak uyandırmayı amaçlayan illüstratörler, animatörler, sayı hesaplayıcılar ve bir köpekten oluşan bir ekibiz. İyi bir hikaye anlatırsanız bizim için hiçbir şey sıkıcı değildir.
31/08/2023
ingilizce
video
9,999 Dakika
The Infographics Show
Gerçekler eğlencelidir ancak çoğu sıkıcı ve kötü düzenlenmiş videolarda sunulur. Infographics Show, eğlenceli ve eğlendirici bir şekilde yapılmış hareketli hareketli infografik videolar oluşturmaya odaklanıyor.
31/08/2023
ingilizce
makale
Kısa Yazı
9,999 Dakika
CNN 10
CNN Digital, çevrimiçi haber ve bilgi alanında dünya lideridir ve dünyayı bilgilendirmeyi, etkileşime geçirmeyi ve güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Dünyanın dört bir yanındaki CNN bürolarında bulunan özel bir ekip tarafından haftanın yedi günü 24 saat görevlendirilen CNN'in dijital platformları, dünyanın her köşesinden yaklaşık 4.000 gazeteciden haberler sunuyor.
31/08/2023
turkce
Basılı Materyal
250 Dakika
Mesele Ne Kadar İyi Olduğun Değil, Ne Kadar İyi Olmak İstediğin.
Sun Tzu’nun Savaş Sanatı kitabının savaş strateji­sinden ziyade işletme stratejisinde bir ders olarak okutulması veya Machiavelli’nin Prens kitabının ik­tidar hakkında yazılmış olmasına karşın yöneticiliğe dair bir rehber olarak kullanılması gibi, bu kitap da iyi reklamcılığın yaratıcı süreçlerini, şirketlerin işle­yiş biçiminin bir metaforu olarak kullanmaktadır. Mesele Ne kadar İyi Olduğun Değil, Ne Kadar İyi Olmak İstediğin kendinizi geliştirmeniz için somut bir rehber. Yetenekli ama ürkek kişilerin düşünülemez olanı düşünülebilir, imkânsız olanı mümkün kılabilmeleri için âdeta bir “kutsal kitap” niteliğinde. Dünyanın en rekabetçi endüstrilerinden birinin zirvesinde onlarca yıl kalan Arden bu kitapta, kovulmanın değeri ve yanlış yapmanın neden doğru yapmaktan genellikle daha iyi olduğu gibi çeşitli konularda önsezilerini sunuyor. Arden gündelik sorulara özgün ve mantıklı yanıtlar veriyor. Kitabı okuduğunuzda bu soruların çoğunun yanıtının apaçık ortada olduğunu düşünüyorsunuz fakat zaten yanıtları bildiğiniz zaman tüm sorular kolay değil midir? İster okulu bırakmış ister serbest çalışan isterseniz bir yönetici olun, bu kitabın başarılı olmayı arzulayan herkes için paha biçilmez bir değeri var.
31/08/2023
ingilizce
Eğitim Platformu
9,999 Dakika
Udemy
Öğrenme yoluyla yaşamları iyileştirmek İster öğrenmek ister bildiklerinizi paylaşmak isteyin, doğru yere geldiniz. Çevrimiçi öğrenim için küresel bir hedef olarak kuruluşlara ve bireylere esnek ve etkili beceri geliştirme olanağı sağlıyoruz.
31/08/2023
ingilizce
Eğitim Platformu
9,999 Dakika
Coursera
Coursera, dünya çapındaki bireylere ve kuruluşlara esnek, uygun fiyatlı, işle ilgili çevrimiçi öğrenim sunmak için 275'ten fazla önde gelen üniversite ve şirketle ortaklık kurmaktadır. Uygulamalı projelerden ve kurslardan işe hazır sertifikalara ve derece programlarına kadar çeşitli öğrenme fırsatları sunuyoruz.
31/08/2023
ingilizce
video
18 Dakika
The Power of a Teacher | Adam Saenz | TEDxYale
İkame öğretim Adam Saenz'in eğitime olan ilgisini nasıl artırdı? Eğitimciler, öğrencileriyle hayatlarını değiştirecek ilişkiler kurarak geleceği şekillendirme gücüne sahiptir.
31/08/2023
ingilizce
Eğitim Platformu
9,999 Dakika
Teacherspay Eğitim Platformu
Öğretmenleri içerik ve araçlarla güçlendirmek, ve topluluk öğretimini en iyi şekilde TPT, dünyanın her yerindeki öğretmenlerin bilgeliğini açığa çıkarmak ve onları ellerinden gelenin en iyisini yapma konusunda güçlendirmek için var. Sürekli değişen eğitim ortamında başarılı bir şekilde öğretmek için ihtiyaç duydukları kaynaklarla eğitimcileri desteklemek için başvurulacak platformuz.
31/08/2023
ingilizce
video
18 Dakika
Start with why - how great leaders inspire action
TEDx Puget Sound speaker - Simon Sinek - Start with Why: How Great Leaders Inspire Action

Araştırma Nasıl Yapılır?

Araştırma, sadece bilgi edinme süreci değil, aynı zamanda kişisel ve mesleki gelişimin anahtarıdır.